Skip To Content
Преглед

Уживајте во врвната флексибилност и удобност за девет лица и нивниот багаж. Ова е еден врвен двигател на луѓето

Едноставен дополнителен простор. Со капацитет за превезување до девет лица и нивните работи, ова е идеално возило за вашиот бизнис

Високо интелигентен и сè ви е на дофат. Без разлика дали превезувате луѓе или товар, ова комбе е врвен избор за вашите деловни потреби

Без разлика дали превезувате стоки или луѓе, ова комбе има бизнис смисла

Најзначајни одлики

Оставете траен впечаток

Врвна поврзаност

Чувајте го вашиот Vivaro на идеална температура

Персонализирајте го вашиот Vivaro со irmscher

Дизајн

Прв впечаток: прва класа

Новиот и цврст Vivaro доминира со патот со својата моќна хромирана решетка и извајаните лакови на тркалата, додека неговите храбри предни фарови со дневни светла ја подобруваат видливоста и безбедноста.

 

 • Предни светла за магла1
 • 2 должини
 • Врата на багажник1 или врати со странично отворање2
 • Дневни светла LED3
 • Кука за приколка3
 • Пакет за надворешност1: Предни и задни браници, како и аголни делови што одговараат на бојата на каросеријата

 

1Опционално со Combi

2Опционално со Combi+

3Opционално

Прочитај Повеќе Прикажи Помалку

Ремек дело во класата

Елегантната црна кабина е дизајнирана специјално за вас. Со прилагодливите, исправени ергономски седишта сѐ ви е на дофат, со што се максимизира практичноста и удобноста.

 

Практичен и флексибилен, Combi+ одлично го искористува просторот и нуди:

 • Високо позициониран менувач, поставен на контролната табле
 • Кожен управувач1 со далечински контроли за инфозабавниот систем
 • 6-насочно прилагодливо седиште со наслон за раката и поддршка за 'рбетот
 • Држач за паметен телефон2
 • Држач за таблет2
 • Отворени и затворени места за складирање на контролната табла
 • Оптимално поставени држачи за чаши
 • Клупа за две лица со складирање под седиштата2

 

1Oпционално на Combi

2Oпционално

Прочитај Повеќе Прикажи Помалку

Флексибилно седење и простор за багаж

Простор и удобност. Однесете ги вашите работници, спортски тим или такси патници до нивната дестинација на најефикасен и најудобен начин.

 

 • Целосен декор на внатрешните ѕидови1
 • Клупа на преклопување во 3от ред
 • Наслони за рацете2
 • Рачен уред за климатизација (напред и назад)2

 

1Достапно само со Combi+

2Опционално со Combi

Прочитај Повеќе Прикажи Помалку

Работни тркала

16-инчните челични тркала или елегантните 17-инчни тркала од легура изгледаат добро и работат напорно. Тркалата од легура доаѓаат во две бои за да одговараат на вашиот личен стил. Изберете помеѓу сребрени или црни.

Обојте го вашиот combi+

Стилизиран и вреден, со боја што одговара. Изберете од 12-те основни или металик бои за да го персонализирате вашиот Combi+.

Спортски пакет Vivaro

Направете вашиот Vivaro Combi+ врвен спортист со спортскиот пакет. Со сигурност ќе го искажете вашиот храбар став, а овие додадени карактеристики ќе придонесат за возењето и одвнатре и однадвор.

 

 • Спортски ленти на хаубата, покривот и страничната заштита
 • Избор помеѓу црни или сребрени 17-инчни тркала од легура
 • Екстратемни затемнети прозорци
 • Предни и задни браници во боја на каросеријата
 • Предна хромирана решетка
 • Светла за магла со хромирано куќиште
 • Дневни светла LED
 • Куќишта за надворешни ретровизори и странични лајсни во боја на каросеријата
 • Navi50 IntelliLink со системот за гласовно управивање Siri1 и далечински контроли на управувачкиот столб
 • Темпомат со ограничувач на брзината
 • Предна и задна климатизација
 • Помош при паркирање назад

 

1Гласовната контрола на Siri доаѓа со паметниte телефони AppleTM. Apple е трговска марка на Apple Inc. регистрирана во САД и други земји.

Прочитај Повеќе Прикажи Помалку
 • ПРВ ВПЕЧАТОК: ПРВА КЛАСА.

  Прв впечаток: прва класа

  Новиот и цврст Vivaro доминира со патот со својата моќна хромирана решетка и извајаните лакови на тркалата, додека неговите храбри предни фарови со дневни светла ја подобруваат видливоста и безбедноста.

   

  • Предни светла за магла1
  • 2 должини
  • Врата на багажник1 или врати со странично отворање2
  • Дневни светла LED3
  • Кука за приколка3
  • Пакет за надворешност1: Предни и задни браници, како и аголни делови што одговараат на бојата на каросеријата

   

  1Опционално со Combi

  2Опционално со Combi+

  3Opционално

  Прочитај Повеќе Прикажи Помалку
 • Opel, Vivaro Comb+, Driver's Cabin

  Ремек дело во класата

  Ремек дело во класата

  Елегантната црна кабина е дизајнирана специјално за вас. Со прилагодливите, исправени ергономски седишта сѐ ви е на дофат, со што се максимизира практичноста и удобноста.

   

  Практичен и флексибилен, Combi+ одлично го искористува просторот и нуди:

  • Високо позициониран менувач, поставен на контролната табле
  • Кожен управувач1 со далечински контроли за инфозабавниот систем
  • 6-насочно прилагодливо седиште со наслон за раката и поддршка за 'рбетот
  • Држач за паметен телефон2
  • Држач за таблет2
  • Отворени и затворени места за складирање на контролната табла
  • Оптимално поставени држачи за чаши
  • Клупа за две лица со складирање под седиштата2

   

  1Oпционално на Combi

  2Oпционално

  Прочитај Повеќе Прикажи Помалку
 • Opel, Vivaro Combi+, Interior compartment

  Флексибилно седење и простор за багаж

  Флексибилно седење и простор за багаж

  Простор и удобност. Однесете ги вашите работници, спортски тим или такси патници до нивната дестинација на најефикасен и најудобен начин.

   

  • Целосен декор на внатрешните ѕидови1
  • Клупа на преклопување во 3от ред
  • Наслони за рацете2
  • Рачен уред за климатизација (напред и назад)2

   

  1Достапно само со Combi+

  2Опционално со Combi

  Прочитај Повеќе Прикажи Помалку
 • Opel, Vivaro Combi+, Wheels

  Работни тркала

  Работни тркала

  16-инчните челични тркала или елегантните 17-инчни тркала од легура изгледаат добро и работат напорно. Тркалата од легура доаѓаат во две бои за да одговараат на вашиот личен стил. Изберете помеѓу сребрени или црни.
 • Opel, Vivaro Combi+, Colors

  Обојте го вашиот combi+

  Обојте го вашиот combi+

  Стилизиран и вреден, со боја што одговара. Изберете од 12-те основни или металик бои за да го персонализирате вашиот Combi+.
 • Opel, Vivaro Combi+, Sport Pack

  Спортски пакет Vivaro

  Спортски пакет Vivaro

  Направете вашиот Vivaro Combi+ врвен спортист со спортскиот пакет. Со сигурност ќе го искажете вашиот храбар став, а овие додадени карактеристики ќе придонесат за возењето и одвнатре и однадвор.

   

  • Спортски ленти на хаубата, покривот и страничната заштита
  • Избор помеѓу црни или сребрени 17-инчни тркала од легура
  • Екстратемни затемнети прозорци
  • Предни и задни браници во боја на каросеријата
  • Предна хромирана решетка
  • Светла за магла со хромирано куќиште
  • Дневни светла LED
  • Куќишта за надворешни ретровизори и странични лајсни во боја на каросеријата
  • Navi50 IntelliLink со системот за гласовно управивање Siri1 и далечински контроли на управувачкиот столб
  • Темпомат со ограничувач на брзината
  • Предна и задна климатизација
  • Помош при паркирање назад

   

  1Гласовната контрола на Siri доаѓа со паметниte телефони AppleTM. Apple е трговска марка на Apple Inc. регистрирана во САД и други земји.

  Прочитај Повеќе Прикажи Помалку

Ефикасност

Високотехнолошки мотори

Одлична моќност и конкурентна потрошувачка на гориво: понудата на моќните турбо и би-турбо дизел модели според стандардот Euro 6 на Vivaro доаѓаат со глаткиот 6-брзински рачен менувач за динамично возење.

Повеќе моќ, помалку жед

Благодарение на неговото портфолио на мотори со напредна технологија на погонот, Vivaro Combi+ нуди супериорни стапки на потрошувачка.

 

Изберете од 3 напредни мотори Euro 6 со технологијата BlueInjection и старт/стоп1. Секој мотор е направен да заштеди пари и издувување. Почнувајќи од 1.6 CDTI Turbo со 70 kW (95 КС) па сѐ до 1.6 CDTI BiTurbo со 107 kW (145 КС), има понуда на мотор кој ќе го задоволи секој стил на возење.

 

Потрошувачка на гориво во l/100 km: комбинирано 6,1–5,6; издувување CO2 во g/km: комбинирано 159–145.

 

Во согласност со регулативите R (EC) бр. 715/2007 и R (EC) бр. 692/2008 (во соодветните верзии).

Прочитај Повеќе Прикажи Помалку

Ниски вкупни трошоци за сопственикот

Opel ве одржува на патот со најниските можни трошоци, 24/7, 365 дена во годината. Ниските вкупни трошоци за сопственикот значат дека Combi+ може да го зголеми вашиот приход.

 

Комбинација на карактеристики за заштеда на пари:

 

 • 24 месеци гаранција за нови автомобили, без ограничување на километражата, 12-годишна гаранција за перфорација
 • Европска мрежа од 6 000 сервисни центри на Opel, 2 000 сервисни центри за комерцијални возила
 • Вклучува помош на патот на Opel за првите 12 месеци во 40 земји
 • Загарантирани оригинални резервни делови на Opel
 • Низок трошок за сервисирање и одржување
 • Долги интервали на сервисирање: 2 години/40 000 km
 • Стапка на задржување со висока вредност
 • Режим ЕСО за намалување на вртежниот момент и моќноста на моторот, реактивноста на забрзувачот и климатизацијата
Прочитај Повеќе Прикажи Помалку
 • Високотехнолошки мотори

  Високотехнолошки мотори

  Одлична моќност и конкурентна потрошувачка на гориво: понудата на моќните турбо и би-турбо дизел модели според стандардот Euro 6 на Vivaro доаѓаат со глаткиот 6-брзински рачен менувач за динамично возење.
 • Opel, Vivaro Combi+, Efficiency, Consumption, Emissions

  Повеќе моќ, помалку жед

  Повеќе моќ, помалку жед

  Благодарение на неговото портфолио на мотори со напредна технологија на погонот, Vivaro Combi+ нуди супериорни стапки на потрошувачка.

   

  Изберете од 3 напредни мотори Euro 6 со технологијата BlueInjection и старт/стоп1. Секој мотор е направен да заштеди пари и издувување. Почнувајќи од 1.6 CDTI Turbo со 70 kW (95 КС) па сѐ до 1.6 CDTI BiTurbo со 107 kW (145 КС), има понуда на мотор кој ќе го задоволи секој стил на возење.

   

  Потрошувачка на гориво во l/100 km: комбинирано 6,1–5,6; издувување CO2 во g/km: комбинирано 159–145.

   

  Во согласност со регулативите R (EC) бр. 715/2007 и R (EC) бр. 692/2008 (во соодветните верзии).

  Прочитај Повеќе Прикажи Помалку
 • Opel, Vivaro Combi+, Efficiency, Operating Costs

  Ниски вкупни трошоци за сопственикот

  Ниски вкупни трошоци за сопственикот

  Opel ве одржува на патот со најниските можни трошоци, 24/7, 365 дена во годината. Ниските вкупни трошоци за сопственикот значат дека Combi+ може да го зголеми вашиот приход.

   

  Комбинација на карактеристики за заштеда на пари:

   

  • 24 месеци гаранција за нови автомобили, без ограничување на километражата, 12-годишна гаранција за перфорација
  • Европска мрежа од 6 000 сервисни центри на Opel, 2 000 сервисни центри за комерцијални возила
  • Вклучува помош на патот на Opel за првите 12 месеци во 40 земји
  • Загарантирани оригинални резервни делови на Opel
  • Низок трошок за сервисирање и одржување
  • Долги интервали на сервисирање: 2 години/40 000 km
  • Стапка на задржување со висока вредност
  • Режим ЕСО за намалување на вртежниот момент и моќноста на моторот, реактивноста на забрзувачот и климатизацијата
  Прочитај Повеќе Прикажи Помалку

Удобност

Разладено и удобно

Климатизацијата за возачкиот и патничкиот дел помага да се одржи постојана температура во кабината, зголемувајќи ја удобноста и намалувајќи ја кондензацијата.

Нека им биде топло на вашите патници назад

Опремете го задниот дел од Combi+ со греење назад. Температурата ја регулираат патниците во вториот ред со контролите на таванот. Нарачајте бојлер од 5 kW за подобро загревање.

Совршена средина

Индивидуален и одличен: пакетот за стилизирање Irmscher1 го персонализира вашиот Combi+ за да ви овозможи вам и на вашите патници високо ниво на удобност.

 

Карактеристиките вклучуваат:

 • Кожни наслони за раце со шевови
 • Велурни патосници
 • Контролна табла со кожни облоги со шевови
 • Менувач со кожна облога со шевови и облоги на рачките

 

1Опционално. Пакетот за стилизирање Irmscher е дополнителен додаток што го применува и поддржува Irmscher Automobilbau GmbH & Co. KG („Irmscher“). Opel Automobile GmbH не дава никаква гаранција за ниту еден од деловите на пакетот и не е одговорен за нивниот квалитет. Посебните резервни делови може да се нарачаат од Irmscher. Пакетот ја намалува максималната носивост на основното возило.

Прочитај Повеќе Прикажи Помалку
 • Разладено и удобно

  Разладено и удобно

  Климатизацијата за возачкиот и патничкиот дел помага да се одржи постојана температура во кабината, зголемувајќи ја удобноста и намалувајќи ја кондензацијата.
 • Opel, Vivaro Combi+, Rear Heater

  Нека им биде топло на вашите патници назад

  Нека им биде топло на вашите патници назад

  Опремете го задниот дел од Combi+ со греење назад. Температурата ја регулираат патниците во вториот ред со контролите на таванот. Нарачајте бојлер од 5 kW за подобро загревање.
 • Opel, Vivaro Combi+, Irmscher

  Совршена средина

  Совршена средина

  Индивидуален и одличен: пакетот за стилизирање Irmscher1 го персонализира вашиот Combi+ за да ви овозможи вам и на вашите патници високо ниво на удобност.

   

  Карактеристиките вклучуваат:

  • Кожни наслони за раце со шевови
  • Велурни патосници
  • Контролна табла со кожни облоги со шевови
  • Менувач со кожна облога со шевови и облоги на рачките

   

  1Опционално. Пакетот за стилизирање Irmscher е дополнителен додаток што го применува и поддржува Irmscher Automobilbau GmbH & Co. KG („Irmscher“). Opel Automobile GmbH не дава никаква гаранција за ниту еден од деловите на пакетот и не е одговорен за нивниот квалитет. Посебните резервни делови може да се нарачаат од Irmscher. Пакетот ја намалува максималната носивост на основното возило.

  Прочитај Повеќе Прикажи Помалку

Иновации

Паркирајте лесно со паркирниот пилот

Задната камера1 ви дава супериорен поглед на просторот зад возилото. Можете да ја проверите траекторијата на патеката кога се користи во комбинација со Navi 80 IntelliLink.

 

1Oпционално

Нема потреба од клуч

Отвори и стартувај без клуч1 ја зголемува безбедноста додека го олеснува товарењето и растоварувањето. Вратите може да се отворат со притискање на копчињата на бравите или далечинс

 

 • Ги отвора сите врати
 • Ги заклучува сите врати
 • Далечинско управување за внатрешното осветлување
 • Ги отклучува и заклучува задните врати
 • Интегриран физички клуч
 • Копче за стартување на средишната конзола

 

1Oпционално

Прочитај Повеќе Прикажи Помалку

Патувајте со совршена брзина

Одржувајте константна брзина со активирање на темпоматот1. Функцијата за ограничување на брзината осигурува дека максималната брзина не е надмината. Возачот може да избере привремено да го исклучи во секое време.

 

1Oпционално со Combi

Нека ви биде топло во секое време

Паркинг грејачот со тајмер1 е совршен за ладните денови. Поставете до 3 програми и системот за управување со греењето ќе се осигури дека вашиот Vivaro е загреан кога ќе тргнувате.

 

1Oпционално

 • Паркирајте лесно со паркирниот пилот

  Паркирајте лесно со паркирниот пилот

  Задната камера1 ви дава супериорен поглед на просторот зад возилото. Можете да ја проверите траекторијата на патеката кога се користи во комбинација со Navi 80 IntelliLink.

   

  1Oпционално

 • Opel, Vivaro Combi+, Keyless Open & Start

  Нема потреба од клуч

  Нема потреба од клуч

  Отвори и стартувај без клуч1 ја зголемува безбедноста додека го олеснува товарењето и растоварувањето. Вратите може да се отворат со притискање на копчињата на бравите или далечинс

   

  • Ги отвора сите врати
  • Ги заклучува сите врати
  • Далечинско управување за внатрешното осветлување
  • Ги отклучува и заклучува задните врати
  • Интегриран физички клуч
  • Копче за стартување на средишната конзола

   

  1Oпционално

  Прочитај Повеќе Прикажи Помалку
 • Opel, Vivaro Combi+, Cruise control

  Патувајте со совршена брзина

  Патувајте со совршена брзина

  Одржувајте константна брзина со активирање на темпоматот1. Функцијата за ограничување на брзината осигурува дека максималната брзина не е надмината. Возачот може да избере привремено да го исклучи во секое време.

   

  1Oпционално со Combi

 • Opel, Vivaro Combi+, Parking heater

  Нека ви биде топло во секое време

  Нека ви биде топло во секое време

  Паркинг грејачот со тајмер1 е совршен за ладните денови. Поставете до 3 програми и системот за управување со греењето ќе се осигури дека вашиот Vivaro е загреан кога ќе тргнувате.

   

  1Oпционално

Поврзаност

Поврзана и ефективна - сателитска навигација intellilink

Врвниот Navi 80 IntelliLink1 вклучува 3D, поглед од птичја перспектива и напредна гласовна контрола, како и бесплатни услуги во реално време TomTom® до 2020 год. за пристап до информации за сообраќајот.

 

IntelliLink1 ги интегрира функциите и поставките на вашиот паметен телефон во вашиот Vivaro. 

 

 • Bluetooth® за аудио-стриминг и хендзфри работење
 • Aux-in и USB за универзални уреди
 • 8-инчен екран на допир во боја
 • Програмирајте го системот со максимум 60 фаворити: телефонски контакти, плејлисти, радиостаници, адреси, итн.
 • Гласовна контрола за телефон, аудио и навигација
 • Читање СМС
 • Преглед на слики/видео преку USB
 • Проекција на телефонот Android AutoTM2

 

1Oпционално

2Android е трговска марка на Google Inc.

Прочитај Повеќе Прикажи Помалку

Најдете ја лесно најдобрата маршрута

Уживајте во фантастичниот звук со динамична навигација. Специјално дизајниран за кабината на Vivaro, Navi 50 IntelliLink1 ви нуди точна и достапна навигација.

 

1Oпционално.

 

Стандардните карактеристики содржат:

 

 • 7-инчен екран на допир во боја
 • Поврзување преку Bluetooth®
 • Гласовно управување Siri со паметни телефони AppleTM2
 • Контроли на управувачот
 • Поврзување преку USB и AUX
 • Аудио-стриминг преку Bluetooth® 
 • Дигитално радио1

 

Системот е опремен со мапи за западна или источна Европа со 2Д преглед и поглед од птичја перспектива. 

 

1Oпционално.

2Apple е трговска марка на Apple Inc. регистрирана во САД и другите земји.

Прочитај Повеќе Прикажи Помалку

Слушајте ги омилените песни

Слушајте ги вашите омилени песни на Radio CD 18 – како што сакате.

 

 • Пуштање MP3/WMA од USB,
 • Аудио-стриминг преку Bluetooth®
 • Функција без раце
 • Стерео приклучок aux-in од 3,5-mm 
 • Дигитално радио1
 • CD-плеер во двоен DIN формат

 

1Oпционално

Прочитај Повеќе Прикажи Помалку

Паметно место за вашиот паметен телефон

Чувајте го вашиот паметен телефон на место за лесен пристап: контролната табла. Овој практичен држач за паметни телефони1 ви дава пристап на ниво на очите до вашиот телефон.

 

1Oпционално

 • Поврзана и ефективна - сателитска навигација intellilink

  Поврзана и ефективна - сателитска навигација intellilink

  Врвниот Navi 80 IntelliLink1 вклучува 3D, поглед од птичја перспектива и напредна гласовна контрола, како и бесплатни услуги во реално време TomTom® до 2020 год. за пристап до информации за сообраќајот.

   

  IntelliLink1 ги интегрира функциите и поставките на вашиот паметен телефон во вашиот Vivaro. 

   

  • Bluetooth® за аудио-стриминг и хендзфри работење
  • Aux-in и USB за универзални уреди
  • 8-инчен екран на допир во боја
  • Програмирајте го системот со максимум 60 фаворити: телефонски контакти, плејлисти, радиостаници, адреси, итн.
  • Гласовна контрола за телефон, аудио и навигација
  • Читање СМС
  • Преглед на слики/видео преку USB
  • Проекција на телефонот Android AutoTM2

   

  1Oпционално

  2Android е трговска марка на Google Inc.

  Прочитај Повеќе Прикажи Помалку
 • Opel, Vivaro Combi+, Navigation, Navi 50 IntelliLink

  Најдете ја лесно најдобрата маршрута

  Најдете ја лесно најдобрата маршрута

  Уживајте во фантастичниот звук со динамична навигација. Специјално дизајниран за кабината на Vivaro, Navi 50 IntelliLink1 ви нуди точна и достапна навигација.

   

  1Oпционално.

   

  Стандардните карактеристики содржат:

   

  • 7-инчен екран на допир во боја
  • Поврзување преку Bluetooth®
  • Гласовно управување Siri со паметни телефони AppleTM2
  • Контроли на управувачот
  • Поврзување преку USB и AUX
  • Аудио-стриминг преку Bluetooth® 
  • Дигитално радио1

   

  Системот е опремен со мапи за западна или источна Европа со 2Д преглед и поглед од птичја перспектива. 

   

  1Oпционално.

  2Apple е трговска марка на Apple Inc. регистрирана во САД и другите земји.

  Прочитај Повеќе Прикажи Помалку
 • Opel, Vivaro Combi+, Navigation, Radio CD 18

  Слушајте ги омилените песни

  Слушајте ги омилените песни

  Слушајте ги вашите омилени песни на Radio CD 18 – како што сакате.

   

  • Пуштање MP3/WMA од USB,
  • Аудио-стриминг преку Bluetooth®
  • Функција без раце
  • Стерео приклучок aux-in од 3,5-mm 
  • Дигитално радио1
  • CD-плеер во двоен DIN формат

   

  1Oпционално

  Прочитај Повеќе Прикажи Помалку
 • Opel, Vivaro Combi+, Navigation, Smartphone-Holder

  Паметно место за вашиот паметен телефон

  Паметно место за вашиот паметен телефон

  Чувајте го вашиот паметен телефон на место за лесен пристап: контролната табла. Овој практичен држач за паметни телефони1 ви дава пристап на ниво на очите до вашиот телефон.

   

  1Oпционално

Безбедност

Помош за хидрауличната сопирачка

Ако Vivaro идентификува неизбежна ситуација за сопирање, системот за помош со хидрауличната сопирачка ќе ја зголеми силата на сопирање за да се намали растојанието на сопирање.

Бидете видливи во секое време

Дневните светла LED не само што прават разлика, туку и ја подобруваат видливоста. Ја намалуваат можноста за несреќи, плус имаат ниска потрошувачка на енергија.

 

Достапни предни светла на вописоко ниво, со технологијата LED.

 • Дополнително визуелно препознавање
 • Подобрена видливост - намалување на опасноста од несреќи
 • Ниска потрошувачка на енергија, со автоматска функција на светлината, дневните светла автоматски се активираат во текот на денот
Прочитај Повеќе Прикажи Помалку

Заштита на пешаци

Семејството Opel Vivaro ги исполнува регулативите за заштита на пешаците.

 

 • Оптимизирана дебелина и цврстина на решетката на ладилникот за заштита на нозете
 • Деформабилна природа на хаубата и нејзините компоненти (внатрешна хауба, светла) со цел да се апсорбира влијанието
 • Резервен простор за удар под надворешниот капак за да се овозможи непречено деформирање
Прочитај Повеќе Прикажи Помалку

Активна и пасивна безбедност

Vivaro Combi+ презема дополнителни мерки на претпазливост за да биде безбеден во секоја ситуација. Има активни и пасивни мерки за безбедност кои помагаат да се намалат шансите за смрт и повреди.

 

Пасивната опрема за безбедност вклучува:

 • Воздушни перничиња за возачот и совозачот
 • Подготовка ISOFIX за две детски седишта
 • Точка за монтирање универзални детски седишта на други седишта
 • Предните и завесести воздушни перничиња се опционални

 

Активната сигурносна опрема вклучува:

 • Електронска програма за стабилност
 • Анти-блокирачки систем за сопирање
 • Електронска сопирачка за дистрибуција
 • Помош при тргнување на нагорнина
 • Контрола на влечење
 • Помош за сопирање во итни случаи
 • Програма за стабилност на приколка со изборна кука за влечење
Прочитај Повеќе Прикажи Помалку
 • Помош за хидрауличната сопирачка

  Помош за хидрауличната сопирачка

  Ако Vivaro идентификува неизбежна ситуација за сопирање, системот за помош со хидрауличната сопирачка ќе ја зголеми силата на сопирање за да се намали растојанието на сопирање.
 • Opel, Vivaro Combi+, Lights

  Бидете видливи во секое време

  Бидете видливи во секое време

  Дневните светла LED не само што прават разлика, туку и ја подобруваат видливоста. Ја намалуваат можноста за несреќи, плус имаат ниска потрошувачка на енергија.

   

  Достапни предни светла на вописоко ниво, со технологијата LED.

  • Дополнително визуелно препознавање
  • Подобрена видливост - намалување на опасноста од несреќи
  • Ниска потрошувачка на енергија, со автоматска функција на светлината, дневните светла автоматски се активираат во текот на денот
  Прочитај Повеќе Прикажи Помалку
 • Opel, Vivaro Combi+, side

  Заштита на пешаци

  Заштита на пешаци

  Семејството Opel Vivaro ги исполнува регулативите за заштита на пешаците.

   

  • Оптимизирана дебелина и цврстина на решетката на ладилникот за заштита на нозете
  • Деформабилна природа на хаубата и нејзините компоненти (внатрешна хауба, светла) со цел да се апсорбира влијанието
  • Резервен простор за удар под надворешниот капак за да се овозможи непречено деформирање
  Прочитај Повеќе Прикажи Помалку
 • Opel, Vivaro Combi+, Safety

  Активна и пасивна безбедност

  Активна и пасивна безбедност

  Vivaro Combi+ презема дополнителни мерки на претпазливост за да биде безбеден во секоја ситуација. Има активни и пасивни мерки за безбедност кои помагаат да се намалат шансите за смрт и повреди.

   

  Пасивната опрема за безбедност вклучува:

  • Воздушни перничиња за возачот и совозачот
  • Подготовка ISOFIX за две детски седишта
  • Точка за монтирање универзални детски седишта на други седишта
  • Предните и завесести воздушни перничиња се опционални

   

  Активната сигурносна опрема вклучува:

  • Електронска програма за стабилност
  • Анти-блокирачки систем за сопирање
  • Електронска сопирачка за дистрибуција
  • Помош при тргнување на нагорнина
  • Контрола на влечење
  • Помош за сопирање во итни случаи
  • Програма за стабилност на приколка со изборна кука за влечење
  Прочитај Повеќе Прикажи Помалку

Combi

Der transporter - транспортер

Овој превозник на луѓе е дизајниран да ги доведе вашите работници на градилиштето. Ако треба да ги транспортирате луѓето на најефикасен начин, Combi е тука за вас.

 

 • 16-инчно челичен тркало со централен капак
 • Лизгачка врата од десна страна, фиксен прозорец
 • Втора лизгачка врата1.
 • Лесно-затемнето стакло
 • Халогенски дневни светла
 • Отворена контролна табла
 • Радио R16
 • Далечински клуч со 2 копчиња
 • Стандардна клупа за патници
 • Фиксни клупи во вториот и третиот ред

 

1Опционално

Прочитај Повеќе Прикажи Помалку
 • Der transporter - транспортер

  Der transporter - транспортер

  Овој превозник на луѓе е дизајниран да ги доведе вашите работници на градилиштето. Ако треба да ги транспортирате луѓето на најефикасен начин, Combi е тука за вас.

   

  • 16-инчно челичен тркало со централен капак
  • Лизгачка врата од десна страна, фиксен прозорец
  • Втора лизгачка врата1.
  • Лесно-затемнето стакло
  • Халогенски дневни светла
  • Отворена контролна табла
  • Радио R16
  • Далечински клуч со 2 копчиња
  • Стандардна клупа за патници
  • Фиксни клупи во вториот и третиот ред

   

  1Опционално

  Прочитај Повеќе Прикажи Помалку

Додатна опрема - направена специјално за вас

Со оригиналната додатна опрема на Opel можете да се искажете себе си и максимално да го искористите вашето возило. Дизајнирана и тестирана за вашиот Opel.

 

Сликите може да се разликуваат од производот на продажба.

Преграда за товарниот простор
Прикажи детали
Решетка за товарниот простор
Прикажи детали
Подлога за цврст товар
Прикажи детали
Патосници, теписон
Прикажи детали
Штитник за влезот во багажникот
Прикажи детали
Капак за ретровизор, хромиран
Прикажи детали